Navštivte kategorii  SLEVA NAVÍC a  k vybraným produktům kromě akčních slev dostanete bonusovou slevu  až  3000 Kč

Jak vybrat expander

Jak vybrat expander

 

Expandery jsou univerzální a cenově dostupné posilovací a protahovací pomůcky pro cvičení doma, ve fitcentru, venku či pro pilates trénink a jógu. K dispozici je široká škála expandérů, proto poradíme, jak se v nich vyznat.

 

Jak Vám expandery pomohou při cvičení?

Expandery Vám pomohou efektivně zpevnit celé tělo – hluboké zádové svaly, svalstvo v okolí kloubů i velké svalové skupiny. Uplatní se také jako protahovací pomůcky při rekonvalescenci po úrazu nebo jiné rehabilitaci.

Tyto jednoduché, ale účinné fitness pomůcky vždy podpoří Vaši snahu o zvýšení kondice, bez ohledu na to, v které životní etapě se právě nacházíte. S expandéry cvičí teenageři, profesionální sportovci, lidé se sedavým zaměstnáním i obyvatelé domovů pro seniory. Díky expenderům je jakékoliv cvičení také mnohem zábavnější.

 

Hlavní výhody cvičení s expandery

Expandery dokážou nahradit činky i některé posilovací stroje. Jsou lehké, skladné, levné a především bezpečné. Můžete mít doma po ruce celou řadu expanderů a střídat je podle nálady. Dosáhnete tak pestrosti cvičení a tím i lepších výsledků.

 

Základní typy expanderů a posilovačů

Gumové expandery

 

Nejvíce používané jsou gumové expandery. Rozlišují se podle tvaru, síly odporu, pružnosti a stylu uchopení – mohou být bez úchopu (na obmotání), nebo s úchopem


Inspirujte se 6 variantami gumových expandérů:

 

Populární nastavitelný gumový expander má 3 gumová táhla, 7 odlišných nastavení odporu (od 4,5 do 20,3 kg) i obal pro snadnou manipulaci a uskladnění. Je ideální pro posilování ramen, paží, hrudníku a zad. Jeho 2 měkké úchopy snadno propojíte s gumovými táhly. Dá se s tím odcvičit snad jakákoliv partie. Stačí být vynalézavý,“ uvádí jeden z uživatelů.

 

Další oblíbený gumový expander je pevný silikonový pás s úchyty, dlouhý 70 cm a široký 15 cm. Doma i venku s ním procvičíte horní i dolní končetiny, přičemž jednotlivé barvy určují tuhost expanderu.

 

Velký výběr nabízí kategorie gumové pásy. Tyto různě tuhé expandery jsou ideální k procvičení bench pressu, mrtvých tahů a dřepů. Používají se k posilování i efektivnímu protahování. Neustálé napínání a povolování pásů zároveň zvyšuje nebo snižuje odpor, což pomáhá při nápravě poruch svalové koordinace či rehabilitaci po zraněních. Jsou různě široké, odolné proti vlhkosti a potu.

 

Speciální gumový expander pro milovníky jógy, power jógy a pilates je rozdělen do 8 částí odstupňovaných dle obtížnosti. Po celé své délce vyobrazuje 14 cviků.


Gumový posilovač ze silikonu je určen zejména k protažení před i po tréninku. Tím, že prohřeje svaly, omezí případná zranění. Různé barvy expanderu opět určují stupně obtížnosti cvičení.


Gumové expandéry lze pořídit i s karabinou na upevnění nebo na míru (cena za 1 m), ať už v podobě pásu, nebo trubice. Lze k nim dokoupit úchyty pro pohodlnější provádění cviků.

 

Expander pro jógu

Speciální jóga pás z akrylového vlákna má plastovou přezku pro zkrácení nebo nastavení. Pomůže Vám dosáhnout těžších pozic, například natažení konečků prstů až ke špičkám nohou. Bavlněný pás na jógu se hodí k protahovacím ásanám a využijí ho i cvičenci pilates.

 

Pružinový posilovač

Klasický posilovač s 5 ocelovými pružinami pro regulaci odporu na procvičení bicepsů a hrudníku Vám možná připomene Francina z Postřižin v okně pivovaru, kterak ubírá a ubírá, až mu zůstane jen jedna pružina… Dokážete ho překonat? Právě posilovače „ze staré školy“ slaví svůj velkolepý návrat. Jak by ne, když jsou osvědčené generacemi.

 

Posilovací táhla

Posilovací táhla se hodí například pro boj s nadváhou, který chcete nastartovat v soukromí domova. Snadno je nainstalujete do zavřených dveří. Zahrnují 2 táhla pro ruce a 2 táhla pro nohy (z textilního lanka). Každá dvojice táhel je propojená kladkou, díky níž můžete posilovat konkrétní část těla proti váze jiné části těla, například ruce proti hmotnosti nohou a naopak.

 

Další expandery a posilovače

Mezi další expandery a posilovače náleží multifunkční kladka na dveře s bezpečným uchycením a 3 možnostmi nastavení zátěže, posilovací kruh či odporové lano pro trénink sportů, které vyžadují pevné břišní svalstvo. Lehká a skladná posilovací tyč s odolnými gumovými táhly Vám vytrénuje celé tělo. Lze si vybrat i sadu 3 gumových expandérů nebo zábavný různobarevný posilovač Morpo ve tvaru krátkého lana.

 

Fitness set s expandery

Praktický fitness set pro zvýšení fyzické kondice v exteriéru i interiéru obsahuje sadu dvou expandérů (na pilates a klasický, oba z TPR gumy), dva posilovače prstů (kleště), švihadlo a tašku na zip s rukojetí.

Vyberte si podle svého gusta!

S expandery a dalšími posilovači snadno posílíte tělo a zlepšíte svou kondici. Využijete je doma, na zahradě, v parku, v posilovně i kdekoliv na cestách.