Navštivte kategorii  SLEVA NAVÍC a  k vybraným produktům kromě akčních slev dostanete bonusovou slevu  až  3000 Kč

Jak vybírat trampolínu?

 

Uvažujete o koupi trampolíny a potřebujete poradit s jejím výběrem? Připravili jsme pro Vás průvodce, který Vám přináší odpovědi na nejčastěji kladené otázky. Pro přehlednost jsme jej rozdělili na 4 části.

 

Při výběru trampolíny sledujeme:  

- velikost trampolíny

- bezpečnost na trampolíně

- doplňky k trampolíně

- trampolínové sety


Na závěr rádce jsme pak přehledně seřadili hlavní výhody trampolín.

 

Jak zvolit správnou velikost trampolíny?

Při volbě velikosti trampolíny je potřeba zohlednit nejen prostorové možnosti, ale také bezpečnost místa, do kterého trampolínu umístíte.
 

Nejdůležitějším parametrem při výběru trampolíny je velikost. Na trhu jsou dnes trampolíny v průměrech 90 - 460 cm. Při rozhodování je důležité zvážit umístění trampolíny a počítat s tím, že kolem trampolíny musí zůstat z bezpečnostních důvodů volný prostor aspoň 1 metr po obvodu. Pro trampolínu 457 cm tedy potřebujeme prostor s průměrem cca 6,5 m. V tomto ohledu doporučujeme nepodceňovat bezpečnostní doporučení a trampolíny neumisťovat do jakkoliv stísněných prostor.

Do bytu a menších prostor je vhodná menší trampolína do průměru 140 cm. Do tělocvičny a na otevřené plochy je možné použít i trampolíny větší. Do omezených prostor lze použít trampolíny obdélníkové, které se vyrábí např. o rozměrech 210x 300 cm a také trampolíny skládací, které lze po cvičení snadno rozložit a uložit do skříně nebo pod postel.
 

Jak zajistit maximální bezpečnost na trampolíně?

Umístěte trampolínu na bezpečné místo a použijte všechny dostupné bezpečnostní doplňky - především ochrannou síť!
 

Trampolína je skvělá cvičební a relaxační pomůcka a je velmi účinná při rozvoji tzv. hrubé motoriky lidského těla. Trampolíny procházejí celou řadou bezpečnostích testů a jejich konstrukce podléhá nejpřísnějším normám. Ověřte si, zda Vámi vybraná trampolína má příslušný atest, který výrobce nebo prodejce doloží prohlášením o shodě. Aby se z dobrého sluhy nestal zlý pán je nutné maximálně dbát na bezpečnost.

Už při koupi trampolíny můžete pro vaše bezpečí ledacos udělat. Především je dnes už téměř standardem pořizovat k trampolínám nad 140 cm bezpečnostní síť, která je základním bezpečnostní prvkem a jejím použitím můžete předejít mnoha odřeninám i vážným úrazům.

Mezi vhodné doplňky patří také schůdky pro bezpečné vstupování na odrazovou plochu, ochranná síť pod trampolínu, která zabrání nejen domácím mazlíčkům, ale také dětem, hrát si pod trampolínou.

Velmi důležité je správně trampolínu sestavit a umístit ji na vhodné pevné místo a nechat kolem trampolíny dostatečný bezepčnostní prostor minimálně 1 metr po obvodu. Za dodržení základních bezpečnostích pravidel Vám bude odměnou zdraví Vás i Vašich dětí.
 

Jaké lze pořídit doplňky k trampolínám

Svoji trampolínu můžete doplnit o celou řadu bezpečnostních a funkčních doplňků a zvýšit tak komfort používání.
 

Kromě bezpečnostních doplňků zmíněných v předchozích kapitolách je možné k trampolíně dokoupit celou řadu zajímavých doplňků. Pokud máte trampolínu přes sezónu venku, pak je nezbytné pořídit si ochrannou plachtu, která trampolínu ochrání před nepříznivými vlivy počasí, především před deštěm. Dále můžeme zmínit nejrůznější odkládací kapsy na mobily a šperky, schůdky, transportní obaly na skládací trampolíny a různé trenažéry a pomůcky pro cvičení.
 

Proč koupit trampolínový set?

Myslete při koupi na bezpečnost a zároveň ušetřete – kupte set trampolíny se sítí za zvýhodněnou cenu!
 

V jedné z předchozích kapitol jsme si řekli něco o bezpečnosti. Většina výrobců si uvědomuje, že trampolína bez ochranné sítě není příliš bezpečná a motivují své zákazníky ke koupi trampolíny i sítě. Obvykle je set trampolíny a sítě cenově zvýhodněn nebo výrobce nabízí při koupi sítě k trampolíně slevu. Mnoho zákazníků, kteří si koupili pouze trampolínu, se časem stejně rozhodne pro dokoupení ochranné sítě. Bohužel již bez nároku na výhodnou cenu.
 

Hlavní výhody trampolín a trampolínových setů.- Špičková odrazová plocha s vysokým odskokem.

Odrazová plocha trampolín je základním stavebním prvkem celé trampolíny. Jelikož víme, že špičkový odraz dělá špičkovou trampolínu, již léta vyvíjíme a stále zdokonalujeme samotný materiál odrazové plochy trampolíny. Materiál byl vyvinut v USA ze speciálních vláken zaručujících extrémní pružnost při zachování maximální odolnosti proti protržení či jinému poškození. Materiál odrazové, resp. dopadové plochy trampolín je rovněž odolný proti působení vlhkosti a UV záření. I při běžném působení přírodních vlivů zůstává odrazová plocha dlouhá léta maximálně pružná a pevná.


- Materiál pružin.

Sada 40 - 100 speciálních pružin (počet pružin závisí na velikosti odrazové plochy trampolíny) držících a napínajících odrazovou plochu trampolíny je rovněž velice důležitým prvkem, určujícím kvalitu odskoku a životnost trampolíny. Na základě dlouholetých poznatků našim trampolínám dopřáváme to nejlepší! Trampolíny inSPORTline jsou vždy osazeny speciálními pružinami s vysokou odolností a paměťovým efektem, díky čemuž si pružiny i po letech používání uchovávají požadovanou pružnost. Povrch pružin je navíc chráněn proti korozi a poškození vysoce odolnou galvanizovanou vrstvou.


- Bezpečnost.

Trampolíny  jsou vyvinuty v souladu s nejpřísnějšími bezpečnostními normami. Konstrukce i akční odrazová plocha jsou vyrobeny z předem testovaných materiálů nejvyšší kvality a trampolíny inSPORTline jsou proto špičkou ve svém oboru. Díky důmyslně navržené konstrukci s bezpečnostními prvky, maximálně pružné a odolné odrazové ploše a důrazu kladenému na maximální bezpečnost a užitnou hodnotu splňují naše trampolíny přísné bezpečnostní normy EN-71 německé zkušebny TÜV NORD a ASTM Internacional.


- Široký výběr příslušenství.

Při výrobě a distribuci našich trampolín dbáme na maximální bezpečnost, komfort a pohodlí. Proto k trampolínám a trampolínovým setům nabízíme stále rozšiřující se řadu příslušenství, díky nimž se trampolína stává skutečným víceúčelovým zážitkem. Mezi námi nabízené příslušenství patří například trampolínové schůdky pro snadný vstup, kotevní sada pro upnutí trampolíny k zemi, spodní plachta pro zamezení vstupu dětem a zvířatům pod akční plochu trampolíny, ochranná trampolínová síť nebo trampolínový stan, díky kterému lze v několika krocích trampolínu inSPORTline proměnit v zahradní stan.